02.03.2024

Alper Yağcı Afyon Belediye Başkan aday adaylığını resmen açıkladı

Kıymetli Hemşehrilerim, Uzun zamandır siyasetin içinde, hizmetin derdinde, vatandaşın emrindeyim. Gençlik yaşlarımdan itibaren yıllarımı bu şehre vakfettim. Cesur insanların yuvası İYİ Partimizde kurucu il disiplin kurulu üyeliğimden bu yana çok görevler aldım. Genel Başkanımız sayın Meral Akşener'in tensipleriyle 3. Dönem Genel İdare Kurulu üyeliği ve Genel merkez mahalli idareler başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum. 4,5 yıldır da partimizin İl Genel Meclisi üyesiyim. Bana böyle önemli sorumluluklar verilmesinin sebebi arkamda sapasağlam duran siz değerli vatandaşlarımız ve tertemiz öz geçmişimdir. Bir yandan siyasette ve halkımıza hizmette yol alırken, bir yandan da bu işin mektebini okudum. Yıllar boyunca belediyeciliği, yerel yöneticiliği öğrendim. Önce mahalli idareler bölümünü bitirdim daha sonra Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi yüksek lisansımı tamamladım. Hamdım, piştim çok şükür. Bugün karşınızda gururla söylüyorum ki, ben hem alaylı, hem mektepliyim. Ben liyakatliyim. Ben bu şehre sevdalıyım. Ben bu partinin öz evladıyım. Partimize ve ideallerimize yürekten bağlıyım.

Şehrin Ekonomisine Büyük Katkı Sunacağız

Değerli hemşehrilerim; Türk tarihinin dönüm noktası, kahramanların, şehitlerin yatağı, bir çok imparatorlukların kadim kenti olan Afyonkarahisar'ımıza hizmet etmekten onur duyacağım. Biz bu şehrin tanıtımını profesyonelce yaparak, şehrin gastronomi ve termal turizm potansiyelinin yanına tarih turizmini de ekleyeceğiz. Ortaya koyacağımız somut projeler ile şehrimize yüzbinlerce turist çekeceğiz ve şehrin ekonomisine büyük katkı sunacağız. Her zaman esnafımızın yanında olacağız. 

İçi boş projeler yerine, şehrin insanına yakışır bir hayat sunacağız

Afyonkarahisarlılar hafta sonu nereye gidiyor? Boş vaktini nasıl değerlendiriyor? Belediyenin tiyatrosuna yeterince önem veriliyor mu? Bu şehrin insanları en son ne zaman gerçek bir halk konseri gördüler? Afyon basketbolu seviyor dedik, salonları tıklım tıklım doldurduk, şehre yakışır bir imaj gelmişti ki onu da kaybettik. Voleybol takımımıza ne oldu? Biz bu şehre yakışan bir imaj getireceğiz. Belediyeye borç yükünden başka getirisi olmayan, içi boş projeler yerine, şehrin insanına yakışır bir hayat sunacağız. Gençlerimize tiyatrosu ile, sanatı ile, sporu ile yaşamaktan keyif alacakları bir şehir inşaa edeceğiz.